Spiel w Essen 2016 – lista gier i ranking najbardziej wyczekiwanych tytułów

Jeszcze dwa miesiące dzielą nas od wielkiego święta wszystkich miłośników gier planszowych. Za oknem coraz chłodniej, a w nas wszystko się gotuje w oczekiwaniu na gorące informacje z Essen. 13 października rozpoczynają się targi gier planszowych Spiel i tak jak robiliśmy to już wcześniej, tak i w tym roku ruszamy z rankingiem 30 najbardziej wyczekiwanych przez Was gier z targów.

Pomimo, że czasu jeszcze sporo, to wydawcy i autorzy już zaczynają publikować informacje o grach, które będziemy mogli kupić w październiku. Pod adresem http://essen.znadplanszy.pl znajdziecie aktualizowaną na bieżąco listę gier (*), które będą wystawiane na targach. Z jednej strony będzie to jak co roku dobra zabawa, a z drugiej sposób na poznanie wszystkich tytułów (i w naszym odczuciu bardzo wygodny sposób na przeglądanie tej listy). Na razie na liście znajdziecie 229 gier ale patrząc na poprzednie lata, rozrośnie się ona przynajmniej trzykrotnie.

Oczywiście oświadczamy już teraz, że nie odpowiadamy za wszelkiego rodzaju nadwyrężenia waszych budżetów domowych i wszystko co robicie, to robicie na własną odpowiedzialność. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że nie będziemy w tym osamotnieni, bo szał essenowych zakupowych na pewno ogarnie większość z nas, jak nie w czasie samych targów, to na pewno po nich, kiedy gry trafią na sklepowe półki.

essen-ranking

Pamiętajcie, że na stronie essen.znadplanszy.pl będziemy publikowali również informacje niezbędne do poruszania się po salach targowych oraz do śledzenia targów z przed monitora komputera. Plany, linki, aplikacje, harmonogram pokazów gier – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu.

(*) Lista tworzona jest na podstawie GeekListy BGG z premierami z Essen i będzie aktualizowana mniej więcej raz w tygodniu.