Glory: a game of knights – wspieraj rycerzy (patronat medialny)

Jako dzieci bawimy się w policjantów i złodziei, trochę starsi pewnie w kowbojów i bandytów, a jak chcieliśmy pomachać patykami i pouderzać nimi w siebie to bawiliśmy się w rycerzy. Ale nie takich jak z Gry o Tron, ale takich honorowych, jeżdżących na turnieje, ewentualnie ratujących księżniczki  przed smokami. I to właśnie takimi rycerzami zostajemy w grze Glory: A game of knights. Ale nie jesteśmy żadnym Zawiszą Czarnym czy El Cyd, ale początkującym, zakutym w zbroję rycerzem, który będzie poszukiwał chwały w pojedynkach i turniejach rycerskich. Tytuł ten powalczy o honor o ufundowanie na zagramw.to już jutro – 2 kwietnia, a my jak wierny parobek szlachetnego rycerza, będziemy pomagać jak potrafimy najlepiej – jako patroni medialni.

Glory: A game of knights to gra dla 2 do 4 graczy (z trybem dla jednego gracza), którą najkrócej możnaby określić jako tradycyjną eurogrę, opartą o mechanikę worker placement i trochę rzucanie kostkami. Ale to bardzo suchy opis, a Glory jest grą świetnie powiązaną z tematem. Autorzy gry: Dominik “Lir” Mucha i Marcin “Wis” Wisthal, zadbali aby każda akcja w grze była związana ze swoim tematem. Jak sami autorzy mówią – najpierw był temat, a dopiero potem mechanika. Dlatego nasz rycerz będzie ćwiczył, modlił się o wygraną, wynajmował zbirów żeby lekko sabotowali przeciwników. Będziecie zdobywać serca dam dworu, kupowali nowy sprzęt i przede wszystkim pojedynkowali się.

Jeżeli ktoś nie lubi bezpośredniej i negatywnej interakcji, i boi się że wygrana w turnieju spowoduje, że będzie trzeba spać na kanapie, można zagrać w wersję pojedynkową, a nie turniejową gry. Wówczas gracze zamiast rywalizować na turniejach z innymi graczami, będą pojedynkować się tylko z rycerzami z gry.

Polecamy jako patroni medialni, jako gracze i jako fani rycerskiego tematu.

Informacje o grze:

  • Wiek graczy: 14+,
  • Liczba graczy: 2-4,
  • Czas gry: 45 – 120 minut,
  • Wariant dla pojedynczego gracza.

Potrzebne linki:

Poniższe zdjęcia ukazują prototyp. Grafiki i ostateczny wygląd gry będą jeszcze dopracowywane.