Seria Kemet. Wciel się w jednego z egipskich bogów. Polskie instrukcje (patronat medialny)

Informacja o rodzimym wydaniu podstawowej wersji gry “Kemet” wraz z dodatkami “Set” i “Ta-seti” rozgrzała serca polskich fanów strategicznych gier planszowych. Jedynak wydawnictwo Funiverse zrobiło wielką niespodziankę nie tylko im. Polskie wydanie tej świetnej gry może przyciągnąć do siebie również graczy, którzy do tej pory nie mieli okazji wcielić się w rolę potężnych egipskich bogów. Osoby które zagrały już w “Kemeta” wiedzą, że oprócz klimatycznej oprawy graficznej i figurek, gra ta oferuje ciekawe rozwiązania mechaniczne, które czynią z niej grę wyjątkową. 

Anubis, Horus, Bastet, Sobek, Wadżet – ci potężni bogowie prowadza armie do boju, demonstrując swa potęgę. Czy to w bitwach na pustyni, czy u stóp gigantycznych świątyń wykorzystują swe liczne moce, aby wspierać jednostki, a także przyzywać i kontrolować mityczne stwory, wszystko po to, by zdobyć przewagę nad wrogiem.Wciel się w jednego z egipskich bogów, stan na czele armii swoich wyznawców i wydrzyj z rak konkurentów władze nad śmiertelnikami!

Po Ta-Seti … Dolina Nilu znów drży z przerażenia. W sercu delty Nilu ciemnofioletowa poświata rozdziera niebo, wypełniając serca waszych żołnierzy strachem. Z piasków wyłania się wszechpotężne miasto, nad którym góruje ametystowa piramida. Starożytny bóg przebudził się, a jego okrucieństwu dorównuje tylko jego furia. Set powrócił!
W grze Kemet: Set będziesz mógł wcielić się we wszechpotężnego boga z głową szakala albo dołączyć do przymierza, które będzie musiało koordynować swoje ruchy, aby uratować czarne ziemie! Pojawiają się nowe potwory, przysypane piaskami pustyni świątynie czekają na odkrycie, a nowy sojusznik może wesprzeć członków przymierza swą siłą. Czas bratobójczych wojen się skończył. Nadszedł czas, by zjednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi.

Na południe od Kemetu wyrosło tajemnicze miasto Ta-Seti. Podróż do jego bram jest długa i pełna niebezpieczeństw.
Podczas gdy Twoi kapłani podróżują do nowo założonego miasta, na polach Kemetu bez ustanku trwa walka. Teraz możesz objąć swoimi rozkazami nowe Potwory, wykorzystać nowe potężne przedmioty oraz uwolnić mroczne moce czarnych Piramid… Cień Ta-Seti ciągnie się po czarnych glebach Kemetu. Nowe przerażające potwory wchodzą do gry. Sprobuj przejąć kontrolę nad czarnymi Piramidami, ale czy będziesz w stanie je opanować?

Instrukcje

Poniżej znajdziecie linki do polskich instrukcji zarówno gry podstawowej jaki i dodatków. Prośba od wydawnictwa. Jeżeli znajdziecie jakieś błędy lub nieścisłości, to dajcie nam znać. Będziemy wdzięczni za pomoc, bo zależy nam żeby gra od samego początku oferowała dobrą zabawę, pozbawioną frustracji wywołanej potknięciami w instrukcji. A wiadomo nikt nie jest nieomylny… ;)