Terraformacja Marsa – przekształcanie czerwonej planety na planszy (patronat medialny)

Ludzkość od zawsze spogląda w gwiazdy i zastanawia się jak tam jest. Czy są inne cywilizacje i czy choć niektóre z niezliczonych planet w kosmosie nadają się do zamieszkania. Coraz odważniej myśli się o kolonizacji Marsa. Autorzy książek i scenarzyści nie raz podejmowali temat przystosowywania tej planety do życia, a teraz do tego grona dołączają autorzy gier planszowych. Dzięki Jacobowi Fryxellius, od 1 do 5 graczy będzie mogło się wcielić w kolonizatorów czerwonej planety… no może nie do końca kolonizatorów. Gracze będą  CEO wielkich korporacji, które w terraformacji Marsa szukają nie tylko sławy i zapisania swojego nazwiska w historii ludzkości, ale też zysku.

W grze będziemy przede wszystkim starali się realizować korporacyjne projekty. Naszym głównym celem będzie podniesienie czynników takich jak procent tlenu w atmosferze, temperatura i liczba oceanów do poziomu zdatnego do życia. Ale sporo projektów, które będziemy realizować mogą też przeszkadzać naszym przeciwnikom. Nie ma nic przyjemniejszego niż spuszczenie deszczu meteorytów na świeżo zasadzony las przez osobę po drugiej stronie stołu. Każda karta projektu ma swój opis fabularny i niewiele czasu potrzeba żeby gracze przy stole poczuli się jak prawdziwi pionierzy kosmosu. Kiedy wszystkie czynniki osiągną odpowiedni poziom, gra się skończy, a korporacja, która najbardziej przyczyni się do uzdatniania planety wygra. Nasz wynik to suma wielu elementów: Wspólczynnika Terraformacji określającego nasz wkład w zmianę środowiska Marsa, Punkty Zwycięstwa ze zrealizowanych projektów czy liczba terenów pod naszą kontrolą.

Strona z katalogu Rebela

Na pierwszy rzut oka “Terraforming Mars” wydaje się typową eurogrą, w której zdobywa się surowce na realizację kolejnych korporacyjnych projektów. Jednak znane mechanizmy przez dobre ich dopasowanie do tematyki, tworzą grę, która potrafi do siebie przyciągnąć swoją unikalnością. Bo zdobywanie Marsa na pewno jest wyjątkowe i warte poznania.

Gra już niedługo trafi na sklepowe półki. Jej premiera jest przewidziana na 2 września. Sugerowana cena detaliczna to 159.95, a w przedsprzedaży, która powinna ruszyć lada moment będziecie mogli ją dostać za 139.95. Poniżej znajdziecie zawartość pudełka oraz możecie zapoznać się z instrukcją.

Pobierz (PDF, 2.14MB)

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • plansza
  • 5 planszy graczy
  • 233 karty
  • 400 znaczników
  • 80 kafelków