Scythe – wykosimy pytania odpowiedziami (patronat medialny)

Scythe – gra oparta na świecie stworzonym przez Jakuba Różalskiego, z mechaniką opracowaną przez Jamiego Stagmaiera (Viticulture, Euphoria) to jeden z większych hitów na kickstarterze ostatnich miesięcy. Zebrane prawie 2 miliony dolarów w trakcie trwania kampanii robią wrażenie szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w środku nie znajdziemy mnóstwa plastikowych figurek (ale trochę ich będzie – nie przejmujcie się). Gra lada moment trafi do sprzedaży, a jeszcze w tym roku dzięki PHALANX pojawi się polska wersja. Co w takim razie z prawie 200 osobami z naszego kraju, które wsparły projekt na kickstarterze? Czy dodatki z KS będą dostępne w wersji polskiej? Co z  zapowiedzianym dodatkiem? Na te i na inne pytania, odpowiedzi od wydawnictwa znajdziecie poniżej.

Kiedy możemy spodziewać się polskiej edycji gry?

Polska edycja jest produkowana razem z francuską, niemiecką, włoską i hiszpańską. Na tę chwilę przewidywany termin to paźdzniernik. Pliki są w drukarni, różne poprawki tam nanoszą, czekamy na start druku.

Czy wersja PL będzie zawierać bonusowe karty z KS?

Wszystkie bonusowe karty z KS (6 factory cards, 4 encounter cards, 4 objective cards – w pełni zlokalizowane!) będziemy dodawać do przedsprzedaży edycji polskiej, która będzie miała miejsce na przełomie września i października, gdy poznany dokładną datę dostawy gry. Czyli każdy, kto kupi edycję PL w przedsprzedaży otrzyma kompletny zestaw tak jakby wsparł grę na KS, POZA 3 dodatkowymi ‘power dials’, które są zupełnie zbędne – bo walkę i tak toczymy 1:1.

Czy dla właścicieli wersji angielskiej będzie istniała możliwość kupienia samych kart po polsku?

Jest plan wydania prostego pudełka z taką zawartością komponentów PL:
  • 1 rulebook
  • 1 automa rulebook
  • 1 quick-reference guide
  • 5 player mats
  • 5 faction mats
  • 27 objective cards
  • 36 encounter cards
  • 18 Factory Cards
  • 5 Riverwalk cards
  • 5 quick-start cards
Czekamy na update od Jamyego w sprawie produkcji pakietu polonizacyjnego.

Czy w takim razie w tym pakiecie będą również karty promo?

Chcielibyśmy by karty promo również trafiły do tego zestawu polonizacyjnego. Mamy nadzieję, że uda się to tak zorganizować,

Czy będzie dostępne powiększenie planszy do zakupienia od PHALANX?

Nie, nie sprowadzamy dodatków z akcji KS, ale można je nabyć na stronie amerykańskiego wydawcy.

Zapowiedziany jest już dodatek Invaders from afar. Czy planujecie jego wydanie po polsku?
Czy będzie wersja PL jeszcze nie wiemy, czekamy na ofertę i wyniki sprzedaży, zatem to dopiero temat na przyszły rok. :)
Jak tylko dowiemy się czegoś od wydawnictwa w sprawie polskiego wydania natychmiast Was poinformujemy, a tymczasem jeżeli macie jeszcze jakieś pytania ślijcie je do nas, a my postaramy się o uzyskanie odpowiedzi jak najszybciej.

Nowe informacje

Dostaliśmy właśnie informacje, że Jamie Stagmaier zaakceptował pomysł na wydanie pakietu polonizacyjnego i potwierdził że uda się go zrobić! Tak więc będzie – czekamy teraz tylko na wycenę i oczywiście druk!

0 Udostępnień