Scythe: Igrając z wiatrem – zapowiedź drugiego dodatku (patronat medialny)

Trwają prace nad drugim dodatkiem do Scythe. Jeszcze w tym roku do polskich fanów tej gry trafi drugi dodatek: „Igrając z Wiatrem”. Zawiera on dwa moduły: okręty powietrzne i zakończenia.

Pierwszy z nich pierwotnie został zaprojektowany i udostępniony przez Kai Starcka na Facebooku w grupie Scythe The Boardgame. Autor gry, Jamey Stegmaier, zapoznał się z zasadami i był pod wrażeniem zarówno nowych możliwości, jakie dają statki, jak i pracy włożonej przez Starcka w opracowanie zasad oraz przeprowadzenie testów. W trójkę, wraz z Jakubem Różalskim, rozpoczęli więc współpracę.

W module tym dwie jednostki powietrzne otrzymują losowo wybrane właściwości (pasywną i agresywną). Gracze otrzymują nowy typ jednostki (jedna duża figurka okrętu powietrznego dla każdej z 7 frakcji), która oprócz tych właściwości, może zostać za darmo przesunięta na dowolny teren (ląd lub jezioro) oraz może przekraczać rzeki. Na początku gry statki znajdują się w bazie frakcji gracza i mogą zostać od razu użyte.

 

Podczas prac nad modułem statków, Jamie zaproponował także drugi moduł, który zmienia warunki zakończenia gry. Dostępnych jest osiem opcji, spośród których jedna jest losowo wybierana i wdrażana na zakończenie rozgrywki.

Ostatnie miesiące upłynęły na testach tego dodatku. Przeprowadzono ponad 450 rozgrywek, w których uczestniczyło ponad 700 graczy. Obecnie nad dodatkiem pracują graficy Stonemeier Games. Dodatek będzie dostępny w czwartym kwartale tego roku. Premiera odbędzie się prawdopodobnie w trakcie SPIEL w Essen. Do polskich graczy trafi tuż po światowej premierze. Przedsprzedaż będzie prowadzona w sklepie wydawcy. Przewidywana cena dodatku to ok. 30 dolarów.

1 komentuj

Komentarze wyłączone