T.I.M.E Stories – i ty możesz zaciągnąć się do agencji i podróżować w czasie (patronat medialny)

Jeżeli zapytacie fanów planszówek o najważniejszy tytuł jaki w zeszłym roku został wydany na świecie, jesteśmy przekonani, że bardzo często usłyszycie, że definitywnie to „T.I.M.E Stories”. Od samego początku, kiedy pierwsze informacje o tej grze zaczęły spływać z wydawnictwa Space Cowboys, zrobiło się gorąco: gra o podróżach w czasie, w której gracze będą musieli kilkukrotnie przechodzić tę samą przygodę, pokonując kolejne przeszkody dzięki zebranym wcześniej informacjom? Brzmi świetnie! Gra-system, która dzięki niewielkim dodatkom (talia kart) będzie pozwalała na przeżywanie przygód w różnych okresach historii, w rozmaitych otoczkach fabularnych? Jeszcze lepiej! Gra (i dodatki), które tak bardzo opierają się na historii, że będą w zasadzie jednorazowymi przygodami, dającymi możliwość zagrania tylko kilka razy w każdy scenariusz?… W tym momencie wiele osób oburzyło się i posądzało wydawnictwo Space Cowboys o tak zwany „skok na kasę”. Wystarczy jednak zagrać, aby dać się wciągnąć w wir przygód w czasie i przestrzeni.


Gra jednak jest bardzo zależna językowo. Talia misji, składająca się z ponad 100 przepięknie ilustrowanych kart, zawiera bardzo dużą ilość tekstu w języku angielskim, a dodatkowo mechanika gry wymusza na graczach czytanie ich tylko przez niektórych graczy przy stole, a następnie opowiadanie tego co na niej zobaczyli własnymi słowami. Bez bardzo dobrej znajomości angielskiego ani rusz. Duża ilość tekstu do tłumaczenia i nieszablonowe podejście do rozgrywki (przynajmniej dla niektórych, a już na pewno takie obok którego nie da się przejść obojętnie) utrudnia lokalizację zagranicznym wydawcom. Wydawało się, że marzenia wielu graczy o polskiej wersji tej gry nigdy się nie ziszczą. A jednak! Wydawnictwo Rebel postanowiło przygotować polska wersję „T.I.M.E Stories”. Na ZnadPlanszy nie brakuje miłośników tej gry, nic więc dziwnego że bardzo chętnie zgłosiliśmy się do pomocy i postanowiliśmy objąć grę naszym patronatem medialnym.

timestories_base01_LD

Jak już napisaliśmy wydanie tego tytułu jest bardzo pracochłonne i ryzykowne. Wydawnictwo Rebel od początku bardzo chciało wydać grę, dlatego teraz chcą skorzystać z usług crowdfundingu i przeprowadzić akcję zbierania funduszy na wspieram.to. Nie możemy na razie podawać zbyt wielu szczegółów (ostateczne ustalenia jeszcze nie zapadły), ale możemy wam powiedzieć, że start planowany jest na 17 maja. Celem akcji jest nie tylko ufundowanie wydania polskiej wersji podstawki, ale również trzech dodatków, które ukazały się do tej pory: „The Marcy Case”, „Prophecy of Dragons” i „Under the Mask”. Będziemy na bieżąco informować Was o szczegółach akcji gdy tylko dowiemy się czegoś więcej i będziemy mogli się z Wami tym podzielić.

Jak we wstępie napisaliśmy, na naszym portalu nie brakuje wielkich fanów tej gry. Na naszych stronach możecie znaleźć niejedną recenzję gry i dodatków (wszystkie wygodnie zebrane na naszej patronackiej stronie), albo poniżej możecie przeczytać co o niej sądzą nasi blogerzy:

Dla mnie Time Stories to nie tyle gra, co niesamowita przygoda. Każda partia zapada w pamięć na bardzo długo. I pamięta się szczegóły, a nie tylko ogólny przebieg rozgrywki. “Jednorazowość” scenariuszy i mechanika ich powtarzania w ogóle mi nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, wzmaga poczucie uczestniczenia w większej przygodzie. Moim zdaniem jest to pozycja, którą powinno się poznać i przynajmniej raz spróbować w nią zagrać.

Tomasz Dobosz | Gambit.TV

Każdy kolejny scenariusz to unikalna, emocjonująca podróż na którą czekam z zapartym tchem. Numer jeden na mojej liście ulubionych gier. Pozycja obowiązkowa w kolekcji każdego klimaciarza.

Piotrek Piechowiak | Granie w Chmurach

T.I.M.E Stories to jest jedna z niewielu gier, dla których jestem w stanie zarwać noc. Każdy dodatek kończyliśmy zawsze przy jednym “posiedzeniu” około 1-2 w nocy, tak bardzo wciągała nas przygoda i tak bardzo chcieliśmy dowiedzieć się co za chwilę się stanie. Uważajcie: T.I.M.E Stories już na zawsze zmieni to jak patrzycie na planszówki.

Marcin “yosz” Krupiński

timestories_base03_LD

A już dziś możecie odwiedzić stronę kampanii na wspieram.to z zapowiedzią startu akcji: www.wspieram.to/TIMEstories oraz obejrzeć trailer do gry z polskimi napisami