Studium w Szmaragdzie – jesteś Lojalistą czy Restauracjonistą? (patronat medialny)

Martin Wallace wielkim projektantem jest! Niewielu autorów gier, ma w swoim dorobku tyle znakomitych tytułów co ten Pan i niewielu tworzy gry z taką regularnością. Co najważniejsze, wszystkie jego gry są warte zainteresowania, nawet jeżeli nie do końca są w naszym guście. Od kilku lat Martin Wallace próbuje swoich sił tworząc gry oparte tematycznie na m.in. książkach. W Polsce ukazały się już jego dwie gry ze Świata Dysku (niestety trzeciej gry najwyraźniej się nie doczekamy), a innym bardzo głośnym tytułem jest Study in Emerald, oparty na znakomitym opowiadaniu Neila Gaimana o tym samym tytule. Ta gra, w nowej oprawie i z odświeżonymi zasadami również ujrzy światło dzienne po Polsku, ponownie dzięki wydawnictu Phalanx, a my nie mogliśmy się oprzeć żeby nie wesprzeć ten tytułu jako Patron Medialny.

Studium w Szmaragdzie opowiada o świecie, w którym 700 lat temu Przedwieczni przejęli władzę… Wiecie – Cthulhu i spółka. Nie spowodowało to spodziewanego końca świata, a wręcz przeciwnie – ludzkość ma się dobrze i rozkwita. Wszystkim żyje się dobrze… ale czy aby na pewno? W świecie gdzie obok Sherlocka Holmesa można spotkać plugawe, przedwieczne bóstwa, gracze stają do walki o odrestaurowanie ludzkiej władzy, albo pozostaną lojalni Przedwiecznym i będą starać się bronić obecnego stanu rzeczy. Problem w tym, że nikt przy stole nie wiem, kto należy do którego obozu. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich ról.

Premiera gry przewidziana jest na październik 2015 roku, a sugerowana cena detaliczna to 159,95 zł. Natomiast już dzisiaj możecie zapoznać się z wczesną wersją instrukcji po polsku.

Wydawnictwo prosi o lekturę i podzielenie się uwagami.

Pobierz (PDF, 8.69MB)

0 Udostępnień