„Atlantyda” – zagłada jest bliska (patronat medialny)

Atlantyda” to pierwsza gra z nowej serii wydawnictwa Trefl – „NEXT STEP”. Tytuły z tej serii polecane są w zasadzie wszystkim graczom, zarówno tym lubiących rywalizację i strategiczne myślenia, jak również tym szukającym gier łatwym do wytłumaczenia i pokazania nowicjuszom czym obecnie są nowoczesne gry planszowe. ZnadPlanszy.pl ma przyjemność objąć „Atlantydę” patronatem medialnym i wspólnie z wydawnictwem Trefl promować nasze hobby.

„Atlantyda” nie jest grą nową i wcześniej mogliście ją już poznać pod innym tytułem. Jej autorzy (Fabiano Onca, Mauricio Gibrin, Mauricio Miyaji) wygrali dzięki niej Międzynarodowy Konkurs Twórców Gier, który odbył się 2004 r. we Francji. Kilka lat później pod nazwą „Vineta” zdobyła ona popularność również wśród graczy.

Polska wersja gry dzięki Tomkowi Larkowi zostanie wydana w zupełnie nowej szacie graficznej, a znając wcześniejsze jego prace, możemy spodziewać się wizualnej uczty. Zresztą widoczna poniżej okładka jest tego najlepszym przykładem.

Gra spodoba się szczególnie osobom lubiącym negatywną interakcję i dynamiczną rozgrywkę. W czasie gry nie będzie ani chwili wytchnienia, bo na skazanej na zagładę legendarnej „Atlantydzie” czas będzie odmierzany kolejnymi falami niszczącymi dzielnice wyspy (modułowa plansza). Bogowie, w których wcielają się gracze, są zdeterminowani – wyspa musi zginąć, a wraz z nią jej budowle. Wygrać może tylko jeden gracz, który będzie potrafił przewidzieć ruchy przeciwnika. Blef, strategia i interakcja to cechy „Atlantydy”.

Już wkrótce na naszej stronie pojawi się więcej materiałów na temat jej polskiego wydania, a teraz zapraszamy Was do przeczytania tekstu o grze „Vineta”, który znajdziecie na blogu Tycjana.

ATLANTYDA

Informacje o grze:

  • Autorzy gry: Fabiano Onca, Mauricio Gibrin, Mauricio Miyaji
  • Ilustracje: Tomek Larek
  • Liczba graczy: 2-5
  • Wiek graczy: 10+
  • Czas gry: 45 min.