Waleczne Piksele – patronat medialny

Level 99 to stosunkowo niewielkie wydawnictwo ze Stanów Zjednoczonych, które nie jest szeroko znane polskim graczom. Założyciel wydawnictwa D. Brad Talton, Jr. jest jednocześnie głównym projektantem i twórcą ciekawego świata, w którym osadzonych jest wiele gier tego wydawnictwa. Jedną z nich jest Pixel Tactics, której polską wersję wyda wydawnictwo Portal Games jako “Waleczne Piksele“. Cieszymy się, bo dzięki temu polscy gracze będą mogli zapoznać się z tym ciekawym tytułem. Postanowiliśmy wesprzeć Portal i podjęliśmy decyzję o objęciu Walecznych Pikseli naszym patronatem medialnym. Mamy nadzieję, że na jednej grze Level 99 się nie skończy, ale na tę chwilę warto przyjrzeć się zbliżającemu się tytułowi.

Polska premiera gry miała odbyć się już w lipcu, jednak z przyczyn związanych z tworzeniem nowej oprawy graficznej kart, musiała  ona zostać przesunięta na sierpień. Poniżej widzicie przez co grafik Portal Games (Maciej Mutwil) musiał przejść żeby osiągnąć zamierzony efekt :)

Czym są Waleczne Piksele

Waleczne Piksele to gra, która garściami czerpie inspirację z 16 i 32 bitowych strategicznych gier turowych takich jak Advance Wars czy Final Fantasy Tactics, zarówno pod względem mechaniki jak i oprawy graficznej. W końcu Piksele znalazły się w tytule nieprzypadkowo. Jeżeli te tytuły coś Wam mowią, to już wiecie jakiego rodzaju gry możecie się spodziewać. Dwóch graczy zmierzy się w turowej bitwie. Każdy z nich będzie miał własną talię z 25 jednostkami i bohaterami. Będą oni się mierzyć w 3 lub 5 meczowym pojedynku 1 vs 1. (*) Celem jest pokonanie bohatera przeciwnika (pozbawienie go punktów zdrowia) zanim nasz bohater wyzionie ducha. Brzmi znajomo prawda? Obecnie na rynku jest sporo podobnych pozycji, ale to co wyróżnia Waleczne Piksele, to to, że każda jednostka posiada 4 zdolności, a która z nich będzie aktywna zależy w którym miejscu naszego oddziału daną kartę wystawimy.

Obaj gracze posiadają oddziały składające się z maksymalnie 8 jednostek i 1 bohatera, w postaci siatki 3×3. Naprzemiennie będą przywoływać nowe, lub używać już wystawione jednostki, ale tylko z aktualnie rozpatrywanego rzędu / fali:

  • najpierw ze straży przedniej (pierwszy rząd) – wówczas jednostki korzystają z górnej (czerwonej) właściwości,
  • potem ze skrzydła (drugi rząd) – jednostki będą korzystać ze zdolności zielonej,
  • na końcu z tylnej straży (trzeci rząd) – jednostki będą korzystać ze zdolności niebieskiej.

Każdą z tych kart można też zagrać z ręki jako Rozkaz (na karcie oznaczone kolorem fioletowym). Przykładowo jednostka “Summoner”:

  • wystawiona do straży przedniej będzie miała możliwość odwołania jednej z jednostek przeciwnika
  • na skrzydle pozwoli przyzwać naszą jednostkę do dowolnego rzędu
  • w tylnej straży pozwoli na dociąg nowych kart i wybranie którą zostawić na ręce
  • a zagrana jako rozkaz na przeszukanie całej talii w poszukiwaniu konkretnej karty

Raz użyta jednostka nie będzie już dostępna dla nas w aktualnym meczu. Trzeba być więc bardzo ostrożnym co chcemy z daną jednostką zrobić. Jeżeli dodamy do tego, że każda karta to jednocześnie bohater, który posiada swoją unikalną zdolność (w sumie 25 różnych bohaterów) i możemy wybrać właśnie jego do kierowania oddziałem, to możliwości strategiczne i taktyczne rosną w szaleńczym tempie. Jednocześnie gra jest prosta do wytłumaczenia i nie zajmuje dużo miejsca ani na stole, ani na półce. To wszystko sprawia, że Waleczne Piksele są tak unikalnym tytułem, z którym warto jest się zapoznać.

Już w najbliższych tygodniach postaramy się przybliżyć Wam zarówno świat jak i mechanikę z gry Waleczne Piksele, która ukaże się na polskim rynku już w sierpniu. A w tym momencie polecamy obejrzenie video prezentacji zasad w wykonaniu samego autora gry (niestety po angielsku).

(*) Są też dostępne reguły 2 vs 2

walecznepiksele3d

0 Udostępnień