Osadnicy: Narodziny imperium – Każdy potrzebuje przyjaciela – pierwszy dodatek (patronat medialny)

Z wielką przyjemnością zapowiadamy pierwszy dodatek do gry Osadnicy: Narodziny imperium, gry której jesteśmy patronami medialnymi. W dodatku Każdy potrzebuje przyjaciela (pakiet imperialny) znajdziemy 40 kart rozszerzających możliwości obecnych frakcji (10 na frakcję), 13 kart zwykłych oraz 2 karty przeznaczone do rozgrywki jednoosobowej.

Oprócz nowych lokacji do budowy, w dodatku znajdą się mechanizmy wzbogacające reguły gry znane z wersji podstawowej Osadników. Są to:

 • Lokacje z otwartą produkcją – działają jak dotychczasowe lokacje produkcyjne, ale wprowadzają do gry nową akcję: wysyłanie robotników do lokacji z otwartą produkcją;
 • Lokacje z produkcją i cechą – produkcja tych kart jest uzależniona od dóbr jakie są na nich przechowywane, a cecha tych kart pozwala graczom odłożyć na nie określone dobra podczas fazy czyszczenia, aby zachować je na kolejną rundę;
 • Karty natychmiastowe – karty wprowadzają nową akcję: zagranie karty natychmiastowej, czyli wykonanie polecenia na karcie i jej odrzucenie.

Poniżej przedstawiamy wzory kilku kart:

Informacje szczegółowe w postaci instrukcji, zostaną opublikowane już wkrótce na naszej stronie.

Na koniec dobra informacja związana z premierą dodatku, która będzie miała miejsce na Hall of Games we Wrocławiu (14 – 16 listopada br.). W czasie trwania imprezy wydawnictwo Portal Games przygotowało ofertę dla osób, które jeszcze nie posiadają w swojej kolekcji Osadników. Pozostali mogą skorzystać z przedsprzedaży na stronie wydawnictwa.

10750231_10152883128614686_8757595005014770323_o

4 komentarzy:
 1. Marcin Przybylski says:

  Te grafiki mnie po prostu rozwalają :-)
  Szkoda, że w ferworze gry mało się na nie zwraca uwagę. Ale nic nie przeszkadza, żeby po partii sobie pooglądać.
  Bardzo, bardzo fajne.

 2. Marcin Szalek says:

  Tak grafiki są świetne:)
  A Trzewik mówił, że dodatek taki “Przyjacielski”, że Otwarta Produkcja itd. a o wulkanie nic nie wspomniał ;)

Komentarze wyłączone