Scythe: Igrając z wiatrem. Poczuj potęgę przestworzy (patronat medialny)

O zawartości drugiego dodatku do Scythe “Igrając z wiatrempisaliśmy już wcześniej. Teraz przyszedł czas na trochę zdjęć. Do autora gry dotarły pierwsze wersje podniebnych statków z dodatku, a ich zdjęcia możecie znaleźć poniżej. Ale to nie wszystko co mamy dla fanów Kosy. W rozwinięciu wpisu zobaczycie polskie pudełko i będzie mogli zapoznać się z polską instrukcją.

O dodatku możecie przeczytać w bardzo interesującym dzienniku projektanta. Oprócz historii jego powstawania Jamey dzieli się też m.in informacjami o wielkości druku tego dodatku. Liczba ta jest powalająca: 41 tys. sztuk! Większość gier planszowych nie ma takiego nakładu, nie mówiąc już o dodatkach.

Źródło zdjęć: https://stonemaiergames.com/design-diary-the-wind-gambit

Instrukcja

Pobierz (PDF, 5.66MB)

Legandary Box

Jak z każdą grą, która rozrasta się o kolejne rozszerzenia i dodatki, tak i z Scythe zaczyna się rodzić pytanie: jak to wszystko przechowywać? Nad odpowiedzią od jakiegoś czasu głowił się Jamey Stagmaier i tak powstało Legandary Box. W zamyśle ma ono pomieścić grę podstawową i wszystkie trzy rozszerzenia, a także wszystkie mini dodatki jak np. powiększoną planszę, czy realistyczne znaczniki surowców. Pudełko ma te same wymiary co pudełko do podstawki, ale jest dwa razy wyższe, więc jeżeli ktoś zaopatrzył się w drewniane inserty do gry, zmieszczą się one do Legendary Box. Poza tym w środku znajdziemy też trzy dużych rozmiarów pudełka na karty i żetony z gry.

Wydawnictwo Phalanx, podobnie jak w przypadku innych niezależnych językowo dodatków nie będzie sprowadzać Legendary Box, ale sklep Planszostrefa ma już to pudełko w ofercie (na razie jako jedyni w Polsce i jako jeden z 4 sklepów w Europie) i można je już zamawiać.

Źródło zdjęć: https://stonemaiergames.com/games/scythe/legendary-box

 

 

 

2 komentarzy:

Komentarze wyłączone