Dominion – wielki powrót i kampania na wspieram.to (patronat medialny)

Dominion to gra przełomowa. Czy się ją lubi czy nie, nie można temu zaprzeczyć. Sama gra jak i jej autor pojawiły się znikąd i na wiele miesięcy zawładnęły graczami na całym świecie. Mechanika budowania talii, chociaż znana i używana już wcześniej, nie była nigdy zastosowana w taki prosty i wciągający sposób jak w Dominiona Donalda X Vaccarino. Gra doczekała się polskiej wersji, ale większość dodatków do tej gry już nie. Teraz dzięki Piotrowi Sobieraj, którego możecie znać z Board Games Factory, Dominion wraca. Będzie potrzebował trochę Waszej pomocy na portalu wspieram.to, a ZnadPlanszy dołoży też trochę od siebie, obejmując wydanie tej gry patronatem medialnym.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o Dominionie, jest to gra, w czasie której celem graczy jest zbudowanie własnej talii, złożonej z kart dostępnych do kupienia przez wszystkich graczy. Karty umożliwiają nam wykonywanie różnych akcji, kupowanie nowych kart, czy po prostu zdobywanie punktów. Szybkość i przystępność tej gry, w połączeniu z ogromnymi możliwościami taktycznymi i strategicznymi, stworzyły coś co już w tej chwili można nazwać klasykiem.

O samych planach nowego wydania Dominiona, mogliście już przeczytać w naszym serwisie. Warto podkreślić, że celem Piotra jest rozwijanie całej linii gry, a nie tylko samej podstawki. W tym celu potrzebuje zebrania 25 tys. złotych.

To jak: Pomożecie? My z pewnością, a o samym Dominionie będziecie mogli w najbliższej przyszłości, poczytać na naszych łamach jeszcze nie raz.

0 Udostępnień