Patronat medialny – Piwne Imperium

W końcu możemy to ogłosić – platforma ZnadPlanszy.pl została oficjalnym patronem medialnym gry Piwne Imperium. Z racji, że jesteśmy dalecy od umieszczania u nas suchych informacji prasowych czekaliśmy z tą informacją do czasu, aż autorzy gry – Filip Głowacz i Ireneusz Huszcza – będą gotowi do publikacji specjalnie przygotowanych dla czytelników ZP tekstów dotyczących kolejnych etapów powstawania gry.

O grze Piwne Imperium planszówkowy świat dowiedział się praktycznie dzięki wpisowi Staszka Juźwickiego na jego blogu (http://orions.znadplanszy.pl/tag/piwne-imperium/), w którym bardzo pozytywnie opisał on mechanizmy nowopowstającej, ekonomicznej gry, która tematycznie odwzorowuje proces produkcji piwa. Tym samym, udzielenie przez nas patronatu medialnego grze było dla nas czymś oczywistym. Czujemy się swego rodzaju rodzicami chrzestnymi tego tytułu. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu kolejnych tekstów autorów sami zobaczycie ile emocji i pracy włożyli oni w swoje dzieło, które ma być skierowaną do dwóch hobbystycznych grup – piwoszy oraz miłośników gier planszowych.

Piwne Imperium to również pierwsza gra planszowa w części współfinansowana, dzięki nowej, polskiej platformie crowdfundingowej – Wspieram.to. W swoich wpisach Filip i Irek będą pisać nie tylko o tworzeniu gry Piwne Imperium, ale również napiszą jak wyglądała ich praca związana z promocją gry, testami oraz właśnie z wykorzystaniem platformy Wspieram.to do zrealizowania swojego marzenia. Będzie to taki mały poradnik dla każdego marzącego o publikacji swojej gry, jak to zrobić samemu. Chcemy wraz z autorami gry pokazać, że jest to możliwe również w Polsce, a nie tylko za pomocą popularnego serwisu KickStarter.com.

Już wkrótce na specjalnym blogu będziecie mogli śledzić losy gry, która od pomysłu dwóch miłośników domowego warzenia piwa przeszła długą (a może krótką?) drogę, żeby już na początku grudnia zagościć na sklepowych półkach oraz Waszych domach.

Zapraszamy zarówno w imieniu swoim, jak i autorów gry do lektury.

0 Udostępnień