Szmal. Polska wersji gry Donald X. Vaccarino „Greed” – instrukcja (patronat medialny)

Nikomu kto interesuje się grami planszowymi nie musimy tłumaczyć kim jest Donald X. Vaccarino. Autor kultowego już Dominiona, który zapoczątkował karierę mechanizmu deck buildingu (budowania talii) wśród planszówek, zapisał się już złotymi zgłoskami w historii naszego hobby. Wydawnictwo Rebel w ubiegłym roku wydało jego kolejny po „Dominionie” hit „Królestwo w Budowie”, a teraz oddaje w Wasze ręce najnowszy tytuł tego autora – „Greed”. W polskiej wersji gra będzie nazywała się „Szmal”, a tłumaczenie to bardzo dobrze wpisuje się w jej tematykę. Jak się pewnie domyślacie, ZnadPlanszy.pl objęło patronatem medialnym to wydanie „Greeda”, bo my od dobrych gier nie stronimy i z chęcią je zawsze polecamy.

karty

W grze każdy z graczy zostaje szefem gangu, który chce przejąć władzę w mieście. Nasi gangsterzy muszą przejmować nie tylko legalne interesy, ale również walczyć z konkurencją, która ma oczywiście zbieżny z naszym pomysł na biznes. Tutaj nie ma tych „dobrych”, a jedyne co się liczy to tytułowy szmal.

 

układ_kart

„Szmal” to gra karciana dla 2 – 5 graczy, w pudełku której znajdziecie 80 niepowtarzalnych kart. Tytuł ten na pewno szybko się nie może znudzić, ponieważ zgodnie z zasadami w grze wykorzystujemy tylko 12 losowo wybranych kart na gracza. Unikalne właściwości kart docenia się coraz bardziej wraz z każdą kolejną rozegraną partią, a odkrywanie zależności między nimi sprawia radość każdemu miłośnikowi tego typu gier.

Zasady oraz opis rozgrywki poznacie z wideorecenzji, która pierwotnie została opublikowana na naszym blogu Melanżownia TV. Natomiast pełną polską instrukcję znajdziecie na dole tego wpisu.

Polska instrukcja:

Pobierz (PDF, 1.1MB)

okładka