Czy masz Ambicje Wyrollować Galaktykę? Roll for the Galaxy: Ambicja (patronat medialny)

Już się chyba wszyscy przyzwyczailiśmy, że Games Factory Publishing nie da odpocząć naszym portfelom. Nowe gry od wydawnictwa, niczym głowy Hydry wyrastają jedna po drugiej. Jak tylko jakiś projekt się zakończy, zaczyna się kolejny. Ale chyba wszyscy powinniśmy być im bardzo wdzięczni. To dzięki temu wydawnictwu po polsku pojawiły się takie gry jak Pola Arle czy Roll for the Galaxy – tytuły, których szanse na ukazanie się na polskim rynku wyglądały na bliskie zeru. A jednak w te i inne tytuły możemy grać dzięki GFP. Jak już mówimy o Rollu, to od jakiegoś czasu po forach i w komentarzach przewija się jedno pytanie: kiedy dodatek? Mamy dzisiaj dla Was odpowiedź na to pytanie. I cenę. I instrukcję.

Zacznijmy od pewnie najważniejszych dla Was informacji. Dodatek trafi do magazynu wydawnictwa w drugiej połowie października, a jego cena detaliczna to 129zł.

Galaktyka i jej mieszkańcy nigdy nie śpią – podbój wciąż prze naprzód. Wraz z nowym wynalazkiem – silnikiem nadświetlnym, do walki o władzę włączają się wciąż nowe frakcje. Charyzmatyczni przywódcy i przedsiębiorcy starają się pozyskać nowe zasoby i młode, światłe umysły, by zrealizować własne cele. Czy i ty jesteś odpowiednio przygotowany, by wprowadzić swoje kosmiczne imperium w nową fazę rozwoju i sięgnąć po władzę nad galaktyką?

A co znajdziemy w środku? Roll for the Galaxy: Ambicja to nie jest dodatek który wywraca mechanikę do góry nogami. W pudełku przede wszystkim dostaniemy nowe frakcje i nowe kafelki startowe. Bardzo dużo nowych frakcji i kafelków startowych, dzięki czemu wiele partii będziecie mogli rozegrać z zupełnie innym startowym ustawieniem.

Kolejna rzecz to nowe kolory kości: pomarańczowa i czarna, które różnią się tym od pozostałych że na swoich ściankach posiadają po dwa symbole faz. Jeżeli taka kostka zostanie przydzielona do fazy, która nie została wybrana, będziecie mogli przesunąć ją do drugiej fazy, którą znajdziecie na tej samej ściance.

Ostatnia rzecz to cele, które w swojej idei są bardzo podobne do celów znanych ze starszego brata Rolla: Race’a. Tak i tutaj po spełnieniu pewnych warunków możemy zdobyć cel, za który dostaniemy specjalny żeton. Ten żeton na koniec gry będzie traktowany jak punkt zwycięstwa, ale w czasie gry możemy go użyć jako jednorazowej kostki i przydzielić ją do dowolnej fazy (joker).

Ambicja to pierwszy dodatek do Rolla, który naszym zdaniem jest obowiązkowy dla każdego fana tej znakomitej gry. Jeżeli interesuje Was więcej szczegółów to zapraszamy do lektury instrukcji.

Pobierz (PDF, 5.01MB)