“W cieniu tronu”. Karty ostrzejsze niż sztylet. Instrukcja (patronat medialny)

Oleksandr Nevskiy kojarzy się polskim graczom głównie jako autor “Tajemniczego domostwa”, a już wkrótce  będzie również kojarzony z polską edycją gry “Pirates of the 7 Seas”. My chcemy polecić wam jego zdecydowanie mniejszą grę, która idealnie wpasuje się nie tylko w lekki klimat, który już teraz czuć za oknem, a niedługo poczujemy go podczas wakacji, ale również jako przerywnik i tytuł łączący pokolenia. Wprawdzie fabuła gry od wydawnictwa FoxGames W cieniu tronu” nie jest za bardzo wesoła, ale zasady i mechanika gry zdecydowanie temu przeczą.

Gra najbardziej spodoba się osobom lubiącym szybkie gry karciane z zacięciem do lekkiego hazardu i negatywnej interakcji. Tutaj akurat nazwa gry idealnie podkreśla tę formę interakcji między graczami, ale wciąż pozostaje ona w graniach dobrej, choć nieco złośliwej zabawy.

Nie będziemy ukrywali, że fabuła w tej grze odgrywa ważną rolę, ale na pewno na jej odbiór wpływają rewelacyjne grafiki, które ozdabiają główny jej element, czyli karty. Zresztą możecie je zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Gra z pozoru wygląda jak lekka wariacja na temat gry w Blackjacka, bo tutaj również karty dociągamy w ciemno i staramy się przewidzieć jaką kartę dociągniemy, ale na tym podobieństwo się kończy. Grając w “W cieniu tronu” nie musimy martwić się o sumę wartości dociąganych kart, ale wszystko skupia się na dbaniu o odpowiednią wartość karty ostatnio dobranej oraz aktualnej i wykorzystaniu jej mocy do zaszkodzenia naszym przeciwnikom. Podbieranie kart, wymiana własnych, mniej wartościowych na czyjeś mocniejsze, to główny cel gry. Ale skoro wygrywa osoba z największą liczbą punktów z kart, to nie ma się czemu dziwić, dlaczego musi to tak wyglądać. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj możliwości obrony i wpłynięcia na wartość kart, więc nie wszystko sprowadza się tutaj do szczęścia. Skoro chcesz przejąć władzę w państwie, to musisz trochę pokombinować.

Pełne zasady gry poznacie z poniższej instrukcji. Przepraszamy za jej niezbyt fortunne złożenie, ale podyktowane to jest wymogami druku. Na pewno szybko się w niej odnajdziecie, tak samo jak szybko opanujecie tajniki gry “W cieniu tronu”.

Pobierz (PDF, 2.19MB)

Premiera gry odbędzie się podczas konwentu Pionek w dniu 11 – 12 czerwca br.

3d-box-W-CIENIU-TRONU-RGB_male