Światowy konflikt – patronat medialny

Jest temat, który chyba każdego Polaka potrafi zaangażować do dyskusji i wymiany zdań. Polityka to nasza polska pięta achillesowa, która nawet najbardziej spokojnego człowieka potrafi opleść swoimi zwodniczymi mackami. Polityka to emocje. Polityka to w skrajnych sytuacjach również knucie, intrygi, blef i zdrada. I o tym jest gra Światowy konflikt, czyli polska wersja światowego hitu – gry Coup, którą wyda wydawnictwo Foxgames.

Światowy konflikt - szkic

Gra już teraz wzbudziła poruszenie samą publikacją przykładowych grafik z gier. A co będzie jak już w nasze ręce trafi gotowa gra? Wielokrotnie powtarzamy, że w grach liczą się dla nas właśnie emocje, dlatego z przyjemnością wzięliśmy polskie wydanie gry Światowy Konflikt pod swój patronat medialny.

Jeżeli w czasie normalnych rozmów poruszamy sprawy polityczne, to równie dobrze możemy wykorzystać takie tło w czasie grania. Rozwiązywanie konfliktów pomiędzy dwoma strefami wpływów, w tym wypadku rosyjską i “zachodnią”, jako jeden z lokalnych polityków może być bardziej emocjonujące niż wczuwanie się w bohaterów alternatywnych światów. Ktoś kiedyś powiedział, że od polityki nie ma ucieczki, bo jest to element środowiska, w którym żyjemy. Gra, której patronujemy pozwala choć przez chwilę poczuć się jak osoba z wielkimi politycznymi aspiracjami, która wszystkimi sposobami stara się sięgnąć po władzę. W tej grze zabawa na pewno nie wywoła prawdziwego “światowego konfliktu”, ale z pewnością wywoła wiele emocjonujących sytuacji, a tym przecież musi się charakteryzować dobra gra.

Autorem gry Rikki Tahta, a za polską oprawę graficzną odpowiada Tomek Larek. Już wkrótce na naszej stronie podamy więcej szczegółowych informacji dotyczącej gry Światowy konflikt. I to nie jest żaden blef :)

Światowy konflikt - plakat promocyjny