Sztuka wojny – patronat medialny

Sun Tzu (Sun Zi) był nie tylko jednym z największych  starożytnych myślicieli Dalekiego Wchodu, ale również wielkim generałem. Do historii  przeszedł dzięki najstarszemu podręcznikowi sztuki wojennej, w którym starał się przekazać zasady i metody dowodzenia ludźmi, rady dla kierujących  podwładnymi i stojących przed różnego rodzaju wyzwaniami oraz toczących walki. Ponadczasowe nauki zawarte w jego traktacie „Sztuka wojenna Sun Zi” stosowane są obecnie nie tylko w wojskowości, ale też innych dziedzinach życia. Dzięki wydawnictwu FoxGames polscy gracze będą mogli wykorzystać je w grze planszowej Sztuka wojny, którą patronatem medialnym objęło ZnadPlanszy.pl.

„Człowiek bez strategii, który lekceważy sobie przeciwnika, nieuchronnie skończy jako jeniec”

W Sztuce wojny gracze wcielą się w rolę samego genialnego Sun Tzu oraz nieustraszonego króla Shao. Dostaną oni do dyspozycji armie, dzięki którym będą starali się zjednoczyć starożytne Chiny. Rok 506 p.n.e. przeszedł do historii jako data rozegrania bitwy pod Bai Ju, w której Sun Tzu wykorzystał swoje taktyczne talenty i pokonał króla Shao. Dzięki grze będziemy mogli odtworzyć bieg historii lub wprost przeciwnie, zmienić ją na swoją korzyść.

Generał zmienia swe działania i modyfikuje swe plany, aby inni nie mogli się ich domyślić. Zmienia swoją postawę i porusza się okrężnymi drogami, aby inni nie mogli przewidywać jego ruchów.

W grze stoczymy wiele bitew, w których nagrodą będzie kontrola nad podbitymi prowincjami. Niestety żaden z graczy nie wie gdzie i jaką siłą uderzy jego przeciwnik, dlatego kluczem do zwycięstwa jest strategia i taktyka, którą po raz pierwszy przy prowadzeniu działań wojennych rozróżnił właśnie Sun Tzu. O wygranej zadecyduje kontrola nad największym terytorium, a kto wygra zależy tylko od nas.

„Dowodzenie to kwestia inteligencji, wiarygodności, sprawiedliwości, odwagi i autorytetu.”

Z wielka przyjemnością zachęcamy wszystkich do poznania tej ciekawej gry, która uważana jest za swego rodzaju „El Grande dla dwóch graczy”. Gra pomimo łatwych zasad potrafi zaskoczyć swoją głębią i staje się coraz ciekawsza wraz z każdą kolejną rozgrywką. Już we wrześniu br. będzie można przekonać się o tym samemu, a do tego czasu zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której będziemy publikować materiały dotyczące Sztuki wojny.

A już dzisiaj prezentujemy jej rewelacyjną okładkę. Robi wrażenie, prawda?

Sztuka Wojny - okładka

Informacje o grze:

  • Autor gry: Alan M. Newman,
  • Ilustracja na okładce: Tomek Larek,
  • Liczba graczy: 2,
  • Wiek graczy: 10-110,
  • Czas gry: 30 min,
  • Profil na BGG,
  • Data polskiej premiery: wrzesień 2014.

 

Cytaty wykorzystane w tekście pochodzą ze „Sztuki wojenny Sun Zi”.