“Cthulhu światy”, czyli gra karciana “Cthulhu Realms” po polsku (patronat medialny)

Darwin Kastle zapewne nie przypuszczał, że jego gra karciana “Star Realms” odniesie taki sukces i zdobędzie tak dużą rzeszę wielbicieli. W tym roku postanowił pójść za ciosem i wydał tytuł, który bazuje na mechanice swojego hitu. Tym razem jednak, zamiast kosmicznych światów poznamy światy związane z mitologią Cthulhu. Jest nam szczególnie miło ogłosić wzięcie pod patronat polskiego wydania tej gry z dwóch powodów. Po pierwsze, polscy gracze dostaną “Cthulhu światy” (polski tytuł gry “Cthulhu Realms”) jeszcze w tym roku, a po drugie, wydawcą gry jest nowo powstałe wydawnictwo Baldar, z którym związany jest autor jednego z naszych blogów.

“Cthulhu światy” to bazująca na mechanice budowania talii (deck building), prosta jeżeli chodzi o zasady, ale zarazem niebanalna gra karciana. Znany z innych tego typu gier mechanizm, pozwala na tworzenie nowych efektownych połączeń kart, dzięki którym pokonamy przeciwników przez całkowite wyniszczenie ich Zdrowia Psychicznego. Jak wiemy, w twórczości  H.P. Lovecrafta wpływ pradawnych bóstw na psychikę bohaterów odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego nie ma co się dziwić, że i w tej grze jest ona bardzo cenna.

Cthulhu światy - cover

Na szczęście w odróżnieniu od innych tytułów nawiązujących do tego uniwersum, w “Cthulhu światy”nie zdecydowano się na realistyczne i  przerażające grafiki. Karty przyozdobione są kreskówkowymi i ironicznymi ilustracjami, które rozładowują teoretycznie ciężki tytułowy klimat gry. Tym samym gra powinna się spodobać nie tylko miłośnikom horrorów lub starszym graczom.

W odróżnieniu od “Star Realms” tym razem w grze będzie mogło brać udział nie tylko dwoje graczy, ale również troje lub czworo. Do dyspozycji każdy z nich będzie miał na początku taki sam zestaw kart, ale już w trakcie gry będzie można pozyskać nowe postacie, artefakty i lokalizacje. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo ważne w grze, ponieważ w odróżnieniu od pozostałych typów kart, nie są one odrzucane na koniec tury gracza i pozostają przed nim, aż nie zostaną zniszczone.

O samej grze (jak również o pierwowzorze “Star Realms” i różnicach pomiędzy nimi) już wkrótce przeczytacie więcej na naszych blogach, a oprócz tego opublikujemy tradycyjnie polską instrukcję oraz przykładowe grafiki. Na początek kilka z nich.

0 Udostępnień