CVlizacje – napisz CV swojego plemienia (patronat medialny)

CV to gra, która dwa lata temu zaskoczyła wielu graczy. Prosta, kościana mechanika, ale dająca dużo frajdy z gry i całkiem sporo wyborów. Rozgrywka była wesoła, zarówno dzięki grafikom, jak i samej mechanice, gdyż na koniec gry widzieliśmy swoją historię (swoje CV) zapisaną w kartach zagranych podczas partii. Tym razem możemy iść o krok dalej i napisać życiorys całego plemienia. Oto CVlizacje.

Nie jest to całe szczęście proste wykorzystanie już istniejącej mechaniki, a zupełnie nowa gra. Tym razem zamiast kości, będziemy posługiwać się talią 8 kart i za ich pomocą będziemy wybierać jakie akcje chcemy wykonać w swojej rundzie. Oczywiście nie jest tak prosto i są dwa “ale”:

  • Jeżeli trzy lub więcej osób przy stole wybierze tę samą akcję, zadziała ona bardzo słabo lub w ogóle. (najchętniej chcemy żeby jeszcze jedna osoba przy stole wykonała taką akcję jak i my – wtedy będzie działać najlepiej).
  • Musimy częściowo domyślać się co zagrają inni gracze, bo co rundę jedną akcję zagrywamy jawnie, a drugą zakrytą. Jeżeli lubicie zabawę w wyczuwanie przeciwników, tutaj jest to bardzo ważny element gry.

Dzięki akcjom zdobywamy surowce (jedzenie, kamień oraz drewno), które wykorzystujemy do realizacji kart pomysłów, które z kolei przyniosą nam na koniec PZ – Punkty Zadowolenia. Kto będzie miał ich najwięcej – wygra. Gra ma proste zasady, ale decyzje nie przychodzą już tak łatwo i trzeba uważnie śledzić co robią inni gracze. To wszystko jest wytworem Jana Zalewskiego, za grafikę podobnie jak w przypadku CV, możemy podziękować panu Piotrowi Socha, za wydanie Grannie, a za patronat medialny ZnadPlanszy. To świetna gra i od razu po zagraniu zdecydowaliśmy się pomóc jej medialnie. Już niedługo instrukcja, przedpremierowa recenzja, a już teraz trochę grafik.

 

0 Udostępnień