Osadnicy: Narodziny imperium – Tryb kampanii, czyli wariant gry dla jednego gracza (patronat medialny)

Dla wszystkich miłośników gry Osadnicy: Narodziny imperium wydawnictwo Portal Games przygotowało prezent w postaci rozbudowanego nowego wariantu gry dla jednego gracza. Tryb kampania pozwoli poprowadzić swoją ulubioną frakcję poprzez wieki i w czasie gry poczuć się jak podczas grania w pełnoprawną grę cywilizacyjną.

To o trybie kampanii napisał jej autor, Ignacy Trzewiczek: “Wszyscy mówią, że Osadnicy to taka lekka gra cywilizacyjna. Wściekam się gdy to słyszę, bo wiem, że to nie jest gra cywilizacyjna. Nie dałem tam technologi, liderów, cudów i choć niektóre z tych elementów pojawią się w dodatkach, to Osadnicy nigdy nie będą pełną gębą grą cywilizacyjną. Nie miałem takiego celu. Niemniej… Wszyscy zagrywaliśmy się w liceum w Cywilizację na kompie, co? Podbijanie prowincji, rozwijanie kultury i nauki, zdobywanie nowych technologi… Cóż, dla wszystkich z Was, którzy tęsknią za tamtymi czasami mam w prezencie wariant do Osadników. Nie zmienia gry w cywilizację, ale daje ten feeling, daje ten posmak grania w civkę. Bawcie się dobrze.”

Informacje podstawowe:

Osadnicy: Narodziny Imperium – Tryb Kampanii to wariant gry solo w Osadników. W ramach kampanii rozegrasz wiele partii, a Punkty Zwycięstwa zdobyte w pierwszych grach dadzą ci dostęp do korzyści przydatnych w kolejnych. Za każdym razem kiedy wygrasz grę, twoje Imperium zdobędzie nową prowincję. Nowe prowincje dostarczą ci profitów, ale także będą kosztować cię zasoby i PZ. Im bardziej urośnie twoje Imperium, tym trudniej będzie je utrzymać. Do gry będzie potrzebna gra Osadnicy: Narodziny Imperium, kilka kości K10, jedna kość K20, ołówek albo długopis, wydrukowana karta Imperium (s. 3) oraz dostęp do pliku z tabelami Kampanii.

Pobierz (PDF, 743KB)

Pobierz (PDF, 379KB)

0 Udostępnień