1944: Wyścig do Renu – patronat medialny

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że gra 1944: Wyścig do Renu (1944: Race to the Rhine) została objęta patronatem medialnym ZnadPlanszy.pl. Jest to dla nas tym bardziej ważna informacja, że jeden z naszych autorów – Michał „Ozy” Ozon – jest bezpośrednio związany z jej wydaniem, jako przedstawiciel wydawnictwa Phalanx, które jest wydawcą gry.

1944: Wyścig do Renu autorstwa Jaro Andruszkiewicza i Waldka Gumiennego, to gra wyjątkowa, która łączy emocje jakie niosą ze sobą gry wojenne z tzw. „euro grami”, czyli z grami, w których klimat nie jest ich najważniejszym elementem. Tutaj jednak dostajemy zarówno dobrą mechanikę, jak i soczysty klimat działań wojennych i aliancki wyścig do zwycięstwa.

Więcej informacji znajdziecie na specjalnym blogu poświęconym grze 1944: Wyścig do Renu.

 

 • Kyuzo

  Czy to ostateczny wygląd? I w jakie ramy cenowe celujecie z wykonaniem?

 • Wothan

  Byłem fanem pudełka w kolorze szarego papieru, ale ta okładka też jest fajna. Czekam!

 • OzyPoland

  Wygląd okładki jest ostateczny. Te kolory mają wiele znaczeń (kolory graczy, flaga Francji, Holandii, mix kolorów flag USA i Wielkiej Brytanii itd.), a nawet przypominają drogę, rzekę i wojenne niebo. Decyzja nie była łatwa, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pudełka.
  Sugerowana cena detaliczna to 199,95 zł. Ale zawsze dajemy dobre upusty dystrybutorom, więc w wielu miejscach powinno być taniej. Zresztą gra jest wielka, ciężka i ma mnóstwo komponentów.

 • Kyuzo

  O ile pudełko jest śliczne, to cena trwożąca. Myślałem, że w zamierzeniu twórców było stworzenie gry bardziej casualowej od stricte wojennych pozycji, ale jednak celuje w hardcorowców. W sumie to rozumiem i popieram. Czekam na kolejne artykuły nt. Wyścigu!

 • Wothan

  Cena nieco zaporowa, gdyż planowałem zakup gry głòwnie pod tryb solo. No właśnie, przecież RttR to gra-wyścig, jak to się ma do trybu solo?

 • OzyPoland

  Cena – niestety koszty wydania są nieubłagane. Porównajmy np. z Zimną wojną – 149,95 zł – bo tam i plansza i 110 kart i sporo żetonów jest, tak jak w Wyścigu do Renu. Ale w tym ostatnim będzie dodatkowo 10 drewnianych bloczków z naklejkami i 122 drewniane pionki (nie tylko kostki, ale i ciężarówki itd.). Cena jest więc… normalna…
  O trybie solo jeszcze opowiemy! :)