Timeline Polska – oficjalne informacje, finalne karty i pudełko

Co to za gra, którą tłumaczy się w minutę, uczy historii i jednocześnie nie wymaga jej znajomości>. Ma uniwersalny temat i nadaje się do zagrania w dowolnym towarzystwie? To oczywiście Timeline Polska, której z ogromną radością patronujemy. Dzisiaj możemy Wam w końcu pokazać okładkę gry, ostateczny wygląd kart i podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami niż do tej pory.

Kiedy zapytamy się kogoś na ulicy kiedy była Bitwa pod Grunwaldem, prawdopodobnie większość odpowie prawidłowo (albo przynajmniej mamy taką nadzieję). To dobrze wszystkim znany moment w historii Polski. Ale czy tak samo dużo osób wiem że spinacz biurowy wymyślił Polak? I kiedy dokładnie to było? Albo kiedy w kosmos został wystrzelony pierwszy polski satelita? Takich wielu ciekawostek będziecie mogli dowiedzieć się właśnie z Timeline Polska, a w czasie gry musicie tylko wiedzieć (albo dobrze zgadywać) czy było to przed, czy po Euro 2012. Timeline Polska to kolejna gra ze świetnego cyklu Timeline, o której już wcześniej pisaliśmy. Dzisiaj mamy dla Was trochę szczegółów:

Pobierz (PDF, 5.19MB)

Patroni medialni:  Miasto Gdańsk, ZnadPlanszy.pl, Super Belfrzy
Zawartość:
  • 110 kart
  • instrukcja
  • solidne, metalowe pudełko

Cechy:

Mechanika: gra karciana, dedukcja
Kategoria: gra rodzinna, imprezowa, można łączyć z innymi wersjami

Kluczowe elementy:

  • Nie wymaga znajomości historii;
  • Proste zasady przystępne dla każdego;
  • Uniwersalny temat, gra nadająca się do zagrania w dowolnym towarzystwie;
  • Zawiera nie tylko znane wydarzenia historyczne, ale też wiele nieznanych ciekawostek.
Premiera: jesień 2016

Do gry będzie dostępny również zestaw 10 kart promocyjnych, których powstanie było możliwe dzięki patronatowi Miasta Gdańsk. Wydarzenia na tych kartach związane są właśnie z tym miastem, ale znajdą się tam też dwie karty związane z wydawcą gry Rebel, które możecie zobaczyć poniżej