“Cthulhu światy” – aktualizacja instrukcji, plany wydawnicze oraz konkurs! (patronat medialny)

“Cthulhu światy” jest pierwszą grą wydaną przez wydawnictwo Baldar. Nie będziemy ograniczać się wyłącznie do gier licencjonowanych.

W przyszłym roku wydamy grę planszową “Chicago 1920”. Autorami gry są Michał i Jarek, którzy pracują razem pod szyldem Thistroy. Akcja tej planszowej gry osadzona jest w czasach prohibicji. Gracze wcielają się w gangsterów, którzy starają się przejąć kontrolę nad nielegalnym handlem whiskey. Jest to gra z negatywną interakcją, w której występują również negocjacje, przekupstwa, zastraszenia, zabójstwa, czyli narzędzia, dzięki którym gracze będą kontrolować dzielnice Chicago.

okladka_02edit

Ale to nie jedyny tytuł nad którym pracujemy. Jest jeszcze “Felonia”, czyli gra mojego autorstwa. Akcja osadzona jest w quazi-średniowieczu. Jeżeli wyobrazimy sobie stosunki panujące w feudalizmie – wasal, senior, lenno i hołd – to już mamy obraz gry. Gracze będą walczyli o tytuł suzerena. Cel można osiągnąć przez sieć wzajemnych zależności. Nie chcę jeszcze dużo pisać o obu grach (przyjdzie na to pora), gdyż obie gry są jeszcze w fazie testów. Obiecuję, że jak już wszystko będzie ustalone, to na pewno podzielę się z Wami szczegółami. W końcu robimy je dla Was :)

Dodatkowo w przyszłym roku planujemy wydać gry licencjonowane, ale na tę chwilę nie chcielibyśmy więcej zdradzać – umowy biznesowe rządzą się własnymi prawami, ale tego nie muszę chyba Wam tłumaczyć.

Oczywiście z czasem pojawi się więcej informacji, a tymczasem zapraszamy Was do konkursu, który przygotowaliśmy wraz z platformą ZnadPlanszy. Nagrodą jest oczywiście egzemplarz gry “Cthulhu światy”.

Na adres naszego wydawnictwa (wydawnictwo@baldar.pl) wystarczy przesłać jedną z poniższych kart wraz z podpisem lub wypełnionym tekstem “dymkiem”. W temacie listu prosimy napisać “ZnadPlanszy KONKURS”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada br.

Spośród nadesłanych prac wybierzemy jedną najbardziej nawiązującą do klimatu gry, czyli Cthulhu z przymrużeniem oka.

Poniżej znajdziecie jeszcze najnowszą wersję instrukcji gry “Cthulhu światy”.

Pobierz (PDF, 7.5MB)

Michał Krzywicki
Wydawnictwo Baldar

0 Udostępnień