Tydzień ZnadPlanszy #01

Na naszej platformie z tygodnia na tydzień przybywa mnóstwo świetnych tekstów, a wiemy, że w obecnym świecie, atakującym nas informacjami z każdej strony, trudno czasami wychwycić wszystkie tematy, które nas interesują. Dlatego od tego tygodnia zaczynamy (na razie testowo) nowy, poniedziałkowy cykl “Tydzień ZnadPlanszy“, który będzie swego rodzaju podsumowaniem tygodnia na ZP. Jeżeli coś umknęło waszej uwadze, to tutaj na pewno to znajdziecie.

Zapraszamy do komentowania tego pomysłu. Czy uważacie, że to dobry pomysł? Za jakiś czas zrobimy podsumowanie i zobaczymy czy ten pomysł się sprawdza i czy warto go kontynuować. Zaczynamy.

Felietony

Kwiatosz rusza z obiecanym cyklem psychologicznym. Na pierwszy ogień idzie kłamstwo – jak rozpoznać, że ktoś nie mówi prawdy i jak kłamać przekonująco? Do wykorzystania w najbliższej partii Gry o Tron czy Resistance.
http://kwiatosz.znadplanszy.pl/2014/03/09/klamstwo-czesc-pierwsza/

Gracie przez sieć w planszówki? Wolicie niespieszne wykonywanie ruchów, czy brakuje Wam wtedy towarzystwa do którego można zagadać? Na pewno granie przez internet ma dużo plusów i wygląda na to, że odkrył je również Kwiatosz.
http://kwiatosz.znadplanszy.pl/2014/03/08/otwarcie-zamkowe/

Kwiatosz składa publiczną deklarację, że będzie nas szkolił z psychologii. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać go za słowo i czekać na pierwsze lekcje.
http://kwiatosz.znadplanszy.pl/2014/03/07/psychoedukacja-z-kwiatoszem/

Swego czasu na ZnadPlanszy toczyła się dyskusja o cyfrowej przyszłości planszówek. Dyskusję zapoczątkował Tycjan i dzisiaj wraca do tego tematu, bo jego wizja zdaje się zbliżać dużymi krokami.

http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/2014/03/03/gry-na-stole-i-w-stole-juz-wkrotce/

Recenzje

Neuro poleca jego zdaniem idealną grę wojenną – Polis: Fight for the Hegemony, która na równi porusza aspekt militarny i ekonomiczny konfliktu. W ramach ciekawostek dodamy, że za graficzną stronę gry odpowiada Polak – Marek Rutkowski.
http://neuro.znadplanszy.pl/2014/03/09/idealna-gra-wojenna-polis-fight-for-the-hegemony/

Gier opartych na dziełach Tolkiena nigdy za dużo (?) Z pewnością jest to tematyka wielokrotnie używana, ale jak zauważa Agnieszka, ciągle drzemie w niej magia i przyciąga. Szczególnie może przyciągnąć tych stawiających pierwsze kroki w planszówkach, a do takich osób skierowana jest gra Władca Pierścieni – Bitwa o Śródziemie
http://scheherazade.znadplanszy.pl/2014/03/09/wladca-pierscieni-bitwa-o-srodziemie/

Blef, dobra zabawa i Dinozaury! czyli recenzja Dinopodów od Cube Factory od Ideas.
http://scheherazade.znadplanszy.pl/2014/03/05/dinopody/

Każda nowa gra Days of Wonder jest zazwyczaj wyczekiwana przez wielu graczy na świecie. Na pewno można liczyć na świetne wykonanie i przepiękną grafikę. Nie inaczej jest w Relic Runners. A jak w tej grze wyglądają zmagania graczy w dżungli – to opowie Wam Agnieszka.
http://scheherazade.znadplanszy.pl/2014/03/05/relic-runners/

Kształcerze / Shaperzy przez długi czas byli uważanami za majsłabszą frakcję w Netrunnerze. To się zmieniło więc warto się zastanowić, które Data Packi warto mieć żeby grać Zielonymi.
http://podiesluciepali.znadplanszy.pl/2014/03/05/swiezak-w-sieci-czyli-ktore-data-packi-warto-miec-shaper/

Ile emocji i radości może dać 20 kolorowych kubeczków, trochę kart i dzwonek? Jak się okazuje bardzo dużo. Speed Cups.
http://zgrani.znadplanszy.pl/2014/03/03/speed-cups/

Darek nie odpoczywa – w przerwach między projektowaniem gier, przygotowuje kolejne części poradników dla świeżego cyberkowboja. Tym razem na tapetę trafili Kryminaliści.

http://podiesluciepali.znadplanszy.pl/2014/03/03/swiezak-w-sieci-czyli-ktore-data-packi-warto-miec-criminal/

Podcasty

Kwiatosz, Windziarz i Ciuniek jak co czwartek wybierają się na poszukiwanie klimatu. Czy znajdą go w deckbuildingowym 4X – czyli w Core Worlds? Odpowiedź poznacie już w następnym odcinku…. eee znaczy w aktualnym odcinku Gradania ZnadPlanszy.
http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/03/06/core-worlds/

Polscy recenzenci i ich recenzje. Czy dobrze wypełniają swoje obowiązki? Czy wydawcy są zadowoleni? To wszystko i jeszcze więcej w trzecim odcinku Rozmów ZnadPlanszy.
http://rozmowy.znadplanszy.pl/2014/03/05/rozmowy-znadplanszy-3-recenzje-i-recenzenci/

Relacje

Jeżeli nie byliście na FFG Store Championship we Wrocławiu to Brylant, ze wsparciem od strony Hsiale, daje wam możliwość nadrobienia nieobecności. Oprócz zwycięzców są też zwycięskie talie.
http://podiesluciepali.znadplanszy.pl/2014/03/08/wroclaw-w-natarciu-czyli-relacja-z-ffg-store-championship/

0 Udostępnień