Sushi Go! – wybierzesz Maki, Nigiri czy pierożek Gyoza? (patronat medialny)

7 Cudów Świata to z pewnością jedna z lepszych gier ostatnich lat. O jej sukcesie zdecydowały świetna oprawa, szybkość rozgrywki, możliwość grania w nawet 7 osób i brak przestojów i czekania na swoją turę. Szczególnie te dwie ostatnie cechy to zasługa mechaniki draftu – czyli wybierania kart do zagrania jednocześnie przez wszystkich graczy przy stole i przekazywania niewybranych kart sąsiadowi. Ale 7 Cudów Świata jest też grą skomplikowaną, w której jest sporo niuansów. Z pewnością nie nadaje się ona do grania z dziećmi czy osobami stawiającymi swoje pierwsze kroki w grach. Tu gdzie 7 Cudów Świata nie daje rady, luki wypełni wam Sushi Go! – gra której wydaniu patronujemy

Podobnie jak w starszym bracie/siostrze (przynajmniej od strony mechaniki), Sushi Go! oparte jest na drafcie. W każdej turze wybieramy jedną kartę z kilku, które trzymamy na ręce. Wybrane sushi kładziemy na stół, a pozostałe karty przekazujemy sąsiadowi z lewej. Co wybierzecie? Będziecie zbierać Maki, licząc na pierwsze albo drugie miejsce przy stole w liczbie zgromadzonych Maki? A może spróbujecie zebrać trzy karty Sashimi? Musicie tylko uważać – mniej kart nie da Wam żadnych punktów. A może będziecie polować na Nigiri, żeby przyprawić je ostrą pastą Wasabi i potroić punkty?

Dzięki sprawdzonemu sposobowi wybierania kart, gra jest dynamiczna i nie ma mowy o przestojach! Wszyscy grają w tym samym czasie, a dzięki prostocie zasad gra ideanie nadaje się jako zapoznanie z mechaniką równoczesnego wyboru kart, zarówno tych, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia, jak i najmłodszych graczy stawiających pierwsze kroki w graniu w gry planszowe. Dzięki metalowej puszce w którą spakowane są karty można zabrać ją ze sobą wszędzie, a zdarzyło się nie raz, że rozgrywka była prowadzona w barze sushi w oczekiwaniu na zamówienie!

Sushi Go! nadaje się świetnie jako przerywnik między cięższymi tytułami, albo jako tytuł do zagrania z dziećmi czy początkującymi graczami. Musicie tylko się upewnić że nie będziecie głodni, bo z pewnością zacznie wam burczeć w brzuchu od patrzenia się na te smakowitości na kartach.

Pobierz (PDF, 890KB)

0 Udostępnień