Konkurs Gra Roku 2017. Nowa jakość najważniejszego Konkursu

Najstarszy, najbardziej popularny konkurs związany z grami planszowymi. Tak o Grze Roku mówi się już od dawna i tak już pozostanie. Prawdopodobnie w roku 2004 organizatorzy nie przepuszczali, że tak się rozwinie ich pomysł na uhonorowanie najlepszych gier planszowych wydanych po polsku, ale być tak zaskoczonym to sama przyjemność i życzymy wszystkim takich niespodzianek.
Ta edycja Konkursu jest szczególna, ale nie jest to związane z jubileuszem, bo na to przyjdzie jeszcze czas (piętnastolecie będzie dopiero za dwa lata), ale ze zmianami jakie zaszły w jego celu i formie.

Konkurs Gra Roku przestał być narzędziem promocji hobby jakim są gry planszowe. To co widzimy wokół nas jasno pokazuje, że do planszówek większości ludzi już nie trzeba zachęcać, a to czym warto się teraz zająć, to promocją i nagradzaniem bardzo dobrych gier, które trzeba wyróżnić spośród setek tytułów, jakie trafiają na nasz polski rynek. I to są właśnie nowe cele. Cele, które skupiają się na najważniejszym elemencie naszego hobby, czyli na grach planszowych.
Więcej szczegółów, w tym listę zgłoszonych gier, znajdziecie na zupełnie nowej stronie WWW Konkursu, a poniżej tylko krótkie podsumowanie zmian:
  1. Nowy organizator: „Polskie Towarzystwo Gier Planszowych”.
  2. Nowe logotypy nagród.
  3. Gry do Konkursu zgłaszają wydawnictwa i to one decydują w jakich kategoriach ich gry będą walczyć o Nagrodę.
  4. Nagroda Gra Roku będzie przyznana jednej spośród wszystkich zgłoszonych gier.
  5. Gry będą mogły zdobyć następujące Nagrody: Zaawansowana Gra Roku, Gra Roku dla Całej Rodziny, Gra Roku dla Dzieci oraz wyróżnienia: Najlepsza Gra Tematyczna, Najlepsza Oryginalna Grafika, Najlepszy Polski Autor, Najlepszy Debiut Roku (wydawniczy, autorski);
  6. Po raz pierwszy będzie wręczona Nagroda Specjalna im. Michała Gościniaka, dla człowieka, akcji, wydarzenia.
  7. W skład Kapituły oprócz osób związanych ze środowiskiem (konwenty, spotkania) i mediami (blogi, strony, serwisy) weszły również osoby prężnie udzielające się na forum gry-planszowe.pl.
  8. Nowy termin wręczenia Nagród: kwiecień 2017.

0 Udostępnień