Adrenalina – z karabinem w ręku z ekranu na planszę (patronat medialny)

CGE – wydawnictwo z Czech przyzwyczaiło nas już do tego, że ich gier nie powinno się omijać. Zawsze można liczyć na ciekawe rozwiązania mechaniczne czy rzadko używany temat. Dlatego każdego roku przed targami w Essen dużo par oczu zwrócone jest na naszych południowych sąsiadów. Nie inaczej było na ubiegłorocznych targach. Adrenaline zapowiedziane było jako planszowa wersja strzelanek FPS. Mechanika która na pierwszy rzut oka zupełnie nie pasuje do kart, plansz i żetonów. Na drugi i trzeci rzut oka też nie. A jednak CGE się udało niemożliwe – przenieść ducha i mechanikę tego typu gier na planszę. Nie zawiedliśmy się też na Rebel.pl i otrzymaliśmy polską wersję tej świetnej gry, której wydaniu ochoczo patronujemy.

Adrenalina to planszowy odpowiednik komputerowych strzelanin, w którym trup ściele się gęsto, a martwi zawodnicy błyskawicznie wracają do gry, by mścić się na swoich oprawcach!

W grze wcielamy się w jedną z 5 postaci, którą będziemy biegać po korytarzach zbudowanych z 2 dwustronnych elementów (co wbrew pozorom daje mnóstwo regrywalności, a przede wszystkim różne układy pokoi na różną liczbę graczy). Do naszej dyspozycji oddano całą talię przeróżnego rodzaju broni, od mieczy i pił, po wyrzutnie rakiet i railguny. Fani strzelanek z pewnością rozpoznają swoje ulubione bronie, a co najważniejsze autor gry znakomicie oddał też ich działanie np. rakietnica nie tylko służy do pozbycia się przeciwników, ale możemy też dzięki niej się przemieszczać (skakać). W swojej turze możemy wykonać dwie akcje: ruch, podniesienie przedmiotu / broni albo strzał. Każda z broni mówi nam jakie obrażenia zadaje i gdzie może strzelać.

adrenalina_cover_web.493958.800x0

I dochodzimy do sedna gry czyli… zdobywania punktów. Tak – ta bardzo tematyczna gra wygrywana jest dzięki punktom. A te zdobywamy przez dziurawienie naszych przeciwników. W momencie śmierci, podliczamy kto zadał najwięcej trafień – ta osoba dostanie najwięcej punktów. Dodatkowe punkty otrzymamy za pierwsze trafienie oraz tragienie wykańczające. Żeby wszyscy nie uwzięli się na jedną osobę, każda śmierć obniża wartość punktową postaci dla innych graczy. Te kilka rozwiązań pozwoliło na stworzenie trzymającej w napięciu rozgrywki oraz jej odpowiednie zbilansowanie.

Adrenalina to soczysta, dynamiczna gra taktyczna gdzie trwa nieustanna walka na śmierć i życie, a interakcja między graczami z tury na turę staje się coraz bardziej zaciekła. Mnogość i zróżnicowanie uzbrojenia oraz dwustronna plansza zapewniają wiele godzin ekscytującej zabawy!

Adrenalina z racji tematu trafia w gusta graczy lubiących bardzo tematyczne planszówki. Mechanicznie natomiast zadowoli nawet najwybredniejszych fanów gier strategicznych. W końcu dziurawienie przeciwników to nic innego jak świetnie zakamuflowane zdobywanie przewagi na terytoriach.  A że terytoria ciała innych graczy? My nie będziemy kręcić nosami.

0 Udostępnień