„Pola Arle”. Fryzyjscy rolnicy przemówią po polsku (patronat medialny)

Ostatnio polecaliśmy Wam „Cywilizację: Poprzez Wieki” Vlaady Chvátila, a teraz chcemy skierować Waszą uwagę na grę „Pola Arle” („Fields of Arle”). Stawiamy jak zawsze na pewniaków, a takim bez wątpienia w przypadku ciężkich gier ekonomicznych jest Uwe Rosenberg, jej twórca. Kto nie zna „Caverny”, „Agricoli”, czy też „Le Havre”? Wszystkie te tytuły wciąż urzekają kolejne pokolenia graczy i pewnie tak już zawsze pozostanie. A „Pola Arle” z bardzo dużym prawdopodobieństwem wejdą również do kanonu gier tego autora. Dzięki wydawnictwu Games Factory Publishing, polscy gracze będą mogli cieszyć się w końcu rodzimą wersją tej świetnej gry, a my z przyjemnością jako patroni medialni, zapraszamy Was do wsparcia jej wydania w ramach akcji na Wspieram.to.

W skrócie “Pola Arle” to zaawansowana gra ekonomiczna przeznaczona dla dwóch osób, której głównym celem jest efektywne zarządzanie jedną z farm we Wschodniej Fryzji pod koniec XVIII wieku. Jak się pewnie domyślacie owe farmy są częścią tytułowego Arle. W grze możecie liczyć nie tylko na bardzo dużą (typową dla gier tego autora) liczbę wyborów, ale również na bardzo dużą liczbę komponentów jakie znajdziecie w pudełku. Zobaczcie zresztą sami zdjęcia pochodzące z bloga Pełną Parą:

 

DSC_6783-Kopia-1030x655 DSC_7065-1030x686DSC_6788-1030x558

Całość składa się na tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie. Zobaczcie zresztą sami co o grze powiedzieli/napisali w swoich recenzjach autorzy naszej platformy:

To jest dla mnie dycha na 100% […] Nobel  2014 […] najlepsza gra w jaką grałem w 2014 roku, nie ma lepszej gry. Bije na łeb wszystkie Feldy…

Gradanie ZnadPlanszy

 

Fields of Arle to świetny, ciężki euro-suchar (choć w sumie nie taki suchy, do Felda mu daleko). Spodziewajcie się ciężkiego przegrzania zwojów mózgowych i kombinowania na 5 frontach na raz. Jeżeli tego typu rozrywka jest Wam miła, to Fieldsy powinny bardzo dobrze podejść.

Stanisław “Orions” Juźwicki 

 

Czy zatem nazwiemy Fields od Arle tytułem wtórnym? Kawerną/Agricolą/Szklanym szlakiem 2.0? Nic z tych rzeczy! Być może u podstaw wciąż jest to klasyczny worker placement, lecz liczba ornamentów i wewnętrznych powiązań jest tu doprowadzona do ostatecznego kształtu. Żadna z dotychczas wydanych gier Uwe nie jest w naszej opinii tak spójna w swej złożoności, a zarazem tak otwarta na zmiany planów w obrębie jednej partii.

Pełną Parą 

Jeżeli wciąż Wam mało to obejrzyjcie szczegółowy materiał na temat zasad gry, przygotowany przez ekipę Gradania ZnadPlanszy.

INFORMACJE o KAMPANII

Celem projektu jest wydanie gry Pola Arle – rozbudowanej gry ekonomicznej, w pełni po polsku, w najlepszej możliwej jakości.

Gra jest naprawdę piękna i naprawdę olbrzymia – to jeden z naszych najważniejszych projektów. Liczymy, że jeszcze raz pomożecie Games Factory Publishing w przybliżeniu kolejnego wspaniałego tytułu polskim graczom.

Kwota 25 000 zł pozwoli na wydrukowanie edycji w najlepszej jakości i jak najbogatszej zawartości – identycznie jak w wersji anglojęzycznej.

Szykujemy dla was też kilka niespodzianek: jedną z nich jest nowa, jeszcze ładniejsza okładka – aby Pola Arle stało się chlubą waszej kolekcji!

foa_por

Pakiety, które będą dostępne podczas kampanii:

  • Early Bird – 159 zł (ograniczony czasowo: 19 lutego od godziny 15:00 do 22 lutego do 23:59),
  • II nagroda – 165 zł (ograniczona ilościowo: 30 sztuk),
  • III nagroda – 169 zł (nieograniczona).

Przewidziano również pakiety dla sklepów:

  • 6 sztuki: 950 zł,
  • 12 sztuki: 1850 zł,
  • 24 sztuki: 3600 zł.

Nagrody:

foa_st

 

Czy jeszcze wahasz się przed podjęciem decyzji? Taką grę i to w takiej cenie, po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji, zwłaszcza jeżeli jest się fanem zaawansowanych gier ekonomicznych lub gier Uwe Rosenberga.

0 Udostępnień