Mombasa – punktowa sałatka najwyższych lotów od Lacerty (patronat medialny)

Sałatka punktowa (point salad) to ostatnio używane określenie na gry, w których gracze zdobywają punkty na wiele sposobów, istnieją w nich różne, strategiczne ścieżki do zwycięstwa. Nazwa ta czasami jest używana prześmiewczo, ale tak jak utalentowany kucharz potrafi z pospolitych i często używanych składników, stworzyć prawdziwe arcydzieło, tak niektórzy autorzy gier potrafią z wielu mechanik i sposobów na zdobywanie punktów zrobić znakomitą grę. Alexandrowi Pfisterowi udało się to z Mombasą, którą na nasz rynek postanowiła sprowadzić Lacerta, a że u nas nie brakuje fanów dobrych eurogier, z przyjemnością obejmujemy ten tytuł patronatem medialnym.

W grze Mombasa, gracze będą starali się jak najskuteczniej inwestować w firmy rozprzestrzeniające swoje sieci handlowe na kontynencie Afryki. W czasie rozgrywki nie tylko trzeba decydować, akcje których firm kupować, tak aby na koniec gry mieć jak najwięcej pieniędzy i wygrać. Gracze muszą również rozwijać swoje własne możliwości przez sprytne zagrywanie i kupowanie kart, wykorzystywanie pól na planszy dzięki mechanice worker placement, walkę na planszy (area control), a to wszystko okraszone losowym setupem gry dla zwiększenia regrywalności. Już niedługo więcej informacji o grze na naszej platformie.

W tym roku dzięki Lacercie ujrzymy jeszcze jeden tytuł Alexandra Pfistera Oh My Goods! nazywana przez niektórych karcianą wersją Ora et Labora. Poza tym wydawnictwo w planach ma jeszcze wydanie Grand Austria Hotel – kolejnego dobrze ocenianego “euro” z zeszłorocznych targów Essen, oraz bajecznie wyglądającą grę zręcznościową Flickem Up!, gdzie będziemy strzelać drewnianymi krążkami do kowbojów innych graczy. Aktualny stan tych zapowiedzi możecie śledzić po tym linkiem.