Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej – specjalny blog

Do 2011 r. Instytut Pamięci Narodowej (IPN) kojarzył się z grami planszowymi tylko nielicznym, ale to właśnie ten rok miał być tym przełomowym. Karol Madaj, który miał już w swoim koncie kilka tytułów, stworzył grę, która była praktycznie na ustach wszystkich Polaków. “Kolejka” pokazała, że gry planszowe już dawno przestały być tylko klonami Monopoly, wariacjami na temat Grzybobrania lub kolejnym Chińczykiem. O nowoczesnych grach planszowych za sprawą “Kolejki” i samego IPN dowiedzieli się wszyscy. Telewizja, radio, prasa zachwyciły się grą, która niektórych przenosiła do czasów swojej młodości, a innych uczyła jak wyglądała kiedyś polska rzeczywistość, a to wszystko pokazane było za pomocą nowoczesnej mechaniki, która ciekawie i łagodnie wprowadza graczy w zawiłości trudniejszych gier planszowych.

49-27397

Od tej pory IPN wydał sporo innych tytułów, które wciąż cieszą się popularnością wśród graczy. Wydawnictwo, bo tak możemy teraz o nim już mówić, specjalizuje się w grach, które pokazują kawałek naszej historii, tak bliskiej każdemu Polakowi.

Z wielką przyjemnością chcemy się z Wami podzielić ważną informacją. Na naszej platformie zostanie uruchomiony, specjalny blog Instytutu Pamięci Narodowej, który jest wynikiem podjęcia przez nas współpracy. Chcemy wspólnie promować polskie gry i polską historię.

Na blogu oprócz encyklopedii gier będziecie mogli zapoznać się z tekstami związanymi z grami IPN, zapowiedziami nowych tytułów oraz informacjami praktycznymi, które pozwolą Wam jeszcze bardziej cieszyć się z gier wydawanych przez IPN.

0 Udostępnień