Roll Player. Stwórz swoją idealną postać w grze RPG w stylu euro. Instrukcja (patronat medialny)

Eurogracze w zasadzie nie mogą cieszyć się za dużą liczbą klimatycznych gier ze swojego ulubionego gatunku, a znowu gracze ceniący sobie gry fabularne (RPG) mają czasami nawet i nadmiar klimatu, ale mechanika ich gier zatrzymała się zasadniczo na zwykłych rzutach kośćmi. A gdyby tak połączyć te dwa światy i zrobić grę, która będzie oddawała ducha obu tych typów gier? Oczywiście są gry przygodowe, które to robią, ale “Roll Player” jest eurogrą, która tylko trochę chce być grą RPG. To “trochę” sprowadza się do początkowej fazy tworzenia postaci w grach fabularnych, której koniec tutaj nie jest początkiem epickiej przygody, ale podliczaniem końcowych punktów. Tak, dostaje się je za stworzenie jak najlepszej postaci, której cechy, atrybuty i wyposażenie idealnie spisze się w nadchodzącej przygodzie. Ale ona nie jest już naszym problemem.

Polską wersję “Roll Player” wyda wydawnictwo “Ogry Games”, a po sukcesie akcji związanej z jej wydaniem na Wspieram.to, można spokojnie powiedzieć, że gra jeszcze przed premierą podbiła serca graczy i recenzentów. Poniżej właśnie dwie z recenzji, od Gambita i Melanżowni TV. Tych blogów raczej nie trzeba przedstawiać, a skoro im się podoba, to myślimy, że sposoba się również większości z Was :)

Instrukcja

Do pełni szczęścia każdy gracz potrzebuje instrukcji i my to bardzo dobrze rozumiemy. Dlatego też właśnie teraz ją Wam prezentujemy. Miłej lektury. Czytajcie szybko, bo premiera “Roll Playera” już w połowie grudnia.