„Century: Korzenny Szlak”: instrukcja, przedsprzedaż (patronat medialny)

„Century: Korzenny Szlak” od samego początku nas zauroczyła i wiedzieliśmy, że to tylko kwestia czasu, abyśmy zostali jej patronem medialnym. Świetna oprawa graficzna, sprawnie działające mechanizmy, szybkie do wytłumaczenia zasady, odczuwalny duch rywalizacji i wyścigu, a przy tym typowe dla dobrych gier uczucie po zakończeniu rozgrywki: to co, jeszcze raz? Teraz dzięki wydawnictwu Cube Factory of Ideas będziecie mogli sami się przekonać czy faktycznie mówimy prawdę. Poniżej znajdziecie już teraz potwierdzenie przynajmniej jednej z powyższych zalet, czyli krótki czas na wytłumaczenie zasad (mniej niż 3 minuty) oraz pełną polską instrukcję.

Niezmierzone bogactwa korzennego szlaku czekają na tych, którzy będą dość sprytni i odważni, by po nie sięgnąć! Stań na czele kupieckiej karawany, uważnie planuj i handluj z głową, a legendarny szlak odpłaci ci górami złota!

“Century: Korzenny Szlak” to doskonała strategiczna gra planszowa, w której głębia i różnorodność wyborów idą w parze z niespotykaną prostotą zasad. Kilka podstawowych akcji oraz sprytnie wpleciona mechanika deck-buildingu spowodują, że w grze odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze.

To dopiero początek…

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ „Century: Korzenny szlak” to tak naprawdę początek przygody z tą serią. Tak, serią, bo w zamyśle autorów całość będzie składała z trzech niezależnych tytułów, które można będzie ze sobą łączyć, a ustawione obok siebie pudełka gier utworzą jeden cały obraz.

Każda z części będzie osadzona w innym okresie historycznym między XV a XVII wiekiem i będzie pokazywała jak rozwijał się handel i szlaki handlowe na przestrzeni dziejów.

Przedsprzedaż

Światowa i również polska premiera gry odbędzie się  14. czerwca br., a już teraz zapraszamy do przedsprzedaży, która potrwa do 1. maja br., a kupione w niej gry będziecie mogli odebrać pod koniec kwietnia na Festiwalu Pyrkon i tym samym cieszyć się grą na miesiąc przed premierą.

Uwaga: liczba egzemplarzy dostępnych w przedsprzedaży jest ograniczona.

Informacje o grze:

  • liczba graczy: 2-5,
  • wiek: 8+,
  • czas gry: 30-45 min,
  • wydawca: Cube Factory of Ideas.

Instrukcja:

Pobierz (PDF, 3.23MB)