Osadnicy: Narodziny Imperium – karty, pudełko (patronat medialny)

W niedzielę zakończył się w Stanach Zjednoczonych konwent GenCon, na którym w roli wystawcy zadebiutowało polskie wydawnictwo – Portal Games, wydawca gry Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers). Na GenConie odbyła się angielska premiera gry, którą jak najbardziej należy  zaliczyć do udanych. Po 26 minutach od rozpoczęcia imprezy, gra została całkowicie wykupiona i 250 przywiezionych egzemplarzy znalazło swoich nowych, szczęśliwych właścicieli. Z tego co wiemy, to gdyby było więcej sztuk, to znikłyby one równie szybko. Jak widzicie, gra już teraz jest hitem. Tymczasem my zachęcamy do poznania kolejnych informacji o tym gorącym tytule. Dzisiaj zobaczycie przykładowe karty z polskiego wydania oraz wygląd pudełka, a już niedługo przedstawimy polską instrukcję.


box box_01

 • tomb

  Karty super, ale pierwsza ma literówkę. Może do druku poszła poprawiona.

 • madeusz

  Panowie, to jest umyślny zabieg. Pole do iscie prawniczej interpretacji przepisów. ‘Każego’ znaczyć może w tym przypadku ‘prawie każdego’ co nie jest korzystne, bo ‘prawie’ (słowo klucz) da przeciwnikom szanse na ograniczanie zdobywania przez nas wiktorypointsów :D
  Ale tak na serio to nie wiem, czy w programach graficznych działa funkcja F7 sprawdzanie pisowni. Jeśli tak, można by tego używać, bo ludzkie sprawdzenie przy takim ogromie kart bywa zawodne. Oby jak najmniej literówek, żeby trolle nie miały pożywienia! :)

 • Literówka jest, ale nie ma co rozdzierać szat, bo gra jest rewelacyjna i w czasie gry i tak nie będziecie tego zauważali – Osadnicy wciągają na maksa. Zresztą to nie tylko moje zdanie. Obejrzyjcie transmisje z GenConu, gdzie swoją konferencję miało Dice Tower i ich goście: https://www.youtube.com/watch?v=HkYnGsqbzF0 Osadnicy byli najczęściej chwalonym tytułem tego konwentu, obok Panamax, Five Tribes i King of New York.

  • Omnibus

   Trzeba gratulować Ignacemu. Od poniedziałku w magazynach w całych stanach pustka zalega po IS-ach. Wielki sukces. Swoją drogą ciekawe czy byłby większy, gdyby podpisali umowe z właścicielami settlesów…
   A jednak czegoś szkoda. Po tym sukcesie 51. pewnie pójdzie lekko na bok. Dla firmy świetnie. dla nas gorzej, bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś zainspirowany IS kupi cięższą 51…
   Może by tak zrobić małe fanowskie talie frakcji dla NYorku, mutantów, kupców…? :)

   • Ja wciąż liczę, że na fali popularności IS, grający wypróbują jego cięższą siostrę. Dla fanów 51 wciąż pozostaje wydanie całego seta 51 na KS, poprawionego m.in jeżeli chodzi o ikony. Jak tylko coś będę wiedział, to dam znać :)

    • Omnibus

     Mi się coś nie chce wierzyć… Może jedynie część co zatwalrdzialszych geeków kupi 51, bo są fanami post apo/ obejrzeli trailer nowego Mad Maxa :).
     KS czyli komputery stacjonarne masz na myśli?

     • KS = Kickstarter. Na komputery i mobilne urządzenia 51 jest już zapowiedziana.

     • Omnibus

      Ach, rozumiem. Mimo niechęci do Kickstartera, chętnie bym coś takiego wsparł. Choćby po karty z 51, których nie ma w NE, porządną, dużą planszę z torem punktowym (i najlepiej jakąś grafiką) + dobrze wydany Winter.

      Apropos tej wersji mobilnej: Ona będzie oferować jakiś multiplayer/ hotseat?

     • A temat 51 na KS (możliwości wydania) posłuchasz w wywiadzie z Ignacym, a o elektronicznej wersji (PC, urządzenia mobilne) informacje znajdziesz w mojej relacji z Portalkonu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/2014/07/13/vi-portalkon-relacja-audio-zdjecia-cz-1/