Światowy konflikt – zasady i instrukcja gry (patronat medialny)

Jak już pisaliśmy ostatnio Światowy konflikt to gra osadzona w klimacie współczesnej polityki. Nietrudno sobie dzisiaj wyobrazić kraj, leżący pomiędzy dwoma strefami wpływów – zachodniej i rosyjskiej, w którym lokalni działacze lub wierne różnym ideologiom  frakcje walczą o władzę w państwie. W polityce nie ma litości i liczy się tylko władza. Do dyspozycji są różne środki, ale nie wszystko można przewidzieć. Policja wciąż się waha po czyjej stronie stanąć, zwłaszcza, że rozjemcze siły ONZ wywierają na nią presję wraz z mediami, których siły nikt nie zamierza lekceważyć.  Po jednej stronie barykady jest Rosja, która stara się ze wszystkich sił wpłynąć na lokalnych biznesmenów, aby móc później na tych terenach rozszerzyć swoje panowanie. Po drugiej stronie stoi Unia Europejska, która stojąc na straży ładu, porządku i demokracji pragnie pokoju i powstrzymania protestujących, w obawie przed agresywnymi próbami pacyfikacji.  Sytuacja jest napięta, a wszystko leży w rękach… gracza.

 ZAJAWAKA KONFLIKT A4

Widać, że emocje na pewno będą obecne przy każdej próbie rozwiązania tej patowej sytuacji. Poniżej znajduje się instrukcja do gry, a samą grę będzie można kupić już 13 czerwca. Sugerowana cena detaliczna to 39,99 zł.

 • Kyuzo

  Uwielbiam logo waszej firmy. Wspaniałe jest!
  Artwork na kartach jest również świetny. Martwię się jednak prawdopodobnymi kontrowersjami w związku z sytuacją na Ukrainie i tematem gry.

  • Jarosław Basałyga

   Dzięki za miłe słowa.
   Co do Ukrainy, to w grze nie ma o niej ani słowa. Oczywiście siłą rzeczy temat kojarzy się z wydarzeniami na Ukrainie, ale nie epatujemy w grze żadnymi symbolami mającymi wzmacniać takie skojarzenia. Nie ma tu majdanu, berkutowców, oligarchów itp. Jest za to policja a nie milicja, w tle fabularnym jest mowa o siłach pokojowych ONZ, których przecież na Ukrainie nie ma, itd.
   Pozdrawiam!

   • Kyuzo

    Wydanie jest doskonałe i gra ma już swoje utarte miejsce w sercach graczy, więc ryzyka nie ma i nic jej nie zaćmi. A co do kontrowersji, to po prostu wspominam długie, zbędne dyskusje i niesłuszne moim zdaniem zarzuty na temat themu np. ‘CLASH: Jihad vs McWorld’, ‘Warcard: Afganistan’ i ‘Labirynth’.

    • Kyuzo

     W sumie po przeczytaniu i przemyśleniu chcę przeprosić i zmienić swe słowa. Większości zarzutów nie można było odmówić rozsądku, logiki i słuszności, aczkolwiek kwestionować można było sam sens ich stawiania. Po co się przejmować takimi rzeczami, gry gra pyszna?

     • Kyuzo: oby każdy tak do tego podchodził i potrafił zreflektować się i przeprosić, jeżeli zmieni zdanie. Naprawdę świetna postawa której Ci szczerze gratuluję :) A gra oczywiście że pyszna. Dzisiaj będziemy grać, a jutro pewnie coś o tym napiszę :)